Orthomodel Nedir?
Sayısal Model Servisi

Sistem Hakında

Ölçü Gönderirken

Alçı Model Gönderirken

Kapanış Kaydı

Paketleme

Kargo

Saysal Model Teslimi

Fiyatlandırma

 

 

Sayısal Model Servisi

Sayısal dental modeller, Avrupa ve Amerika'da son yıllarda giderek artan kullanım oranı ile, dişekimlerinin kliniklerinde tercih ettikleri bir sistem haline gelmiştir. Özellikle, genel dişekimliği uygulamalarında, hasta kayıtları ve model arşivinin fiziksel olarak çok yer kaplaması sebebi ile, alçı modellerin bilgisyarda sayısal model olarak saklanmaları tercih edilmektedir.

Bununla beraber, tedavi öncesinde, sürecinde ve tedavi sonrasında model arşivi kullanan ortodonti ve pedodonti klinilerinin model arşivlerini sayısal ortamda, analizler ve çeşitli planlama araçları ile daha hızlı, daha verimli ve kayıpsız kullanabilmektedirler.

Orthomodel, bu alanda hizmet üreten ilk Türk firması olarak Ağustos 2007'de itibaren ülkemizde ve komşu ülkelerde yer alan dişhekimlerine sayısal model servisi vermektedir.


Sisitem Nasıl Çalışıyor?

Dental modellerin sayısal formata çevrilebilmesi için, ölçü ya da alçı modellerinizi bize ulaştırmanız yeterli olacaktır.

Pratikte sizin yapmanız gerek sadece bu kadardır. Bundan sonra, Orthomodel tarafından gerçekleştirilecek bir dizi işlem sonucu, sayısal dental modeller klinik bilgisayarınıza kurmuş olduğunuz Orthomodel yazılımı aracılığı ile internet üzeriden kliniğinize ulaştırılacaktır.


Ölçü - Alçı Model Gönderirken:

Sayısal model işlemi için aljinat ya da silikon ölçü gönderebileceğiniz gibi, hastanıza ait alçı modelleri de gönderebilirsiniz. Bu amaçla Orthomodel tarafından size sağlanacak olan kargo ve amblaj ekipmanını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Aljinat ölçü gönderecekseniz, ölçülerinizi hava almayacak şekilde paketlemeniz gerekecektir.

Alçı model gönderilerinizde modellerinizin kırılmadan bize ulaşacak şekilde aynı zamanda kapanış kayıtları ile birlikte göndermeniz yeterli olacaktır.

Orthomodele ulaşan ölçüler, alçı model haline getirilir. Alçı model gönderdiğinizde ise bu modeller bilinen yöntemlerle işlenir. Hazırlanan alçı modeller tarama işlemine tabi tutularak sayısal modeller elde edilir.

Kaide ve kapanış işlemleri gerçekleştirilen modeller, klinik adı (dr.adı), hasta adı, hasta doğum tarihi gibi bilgiler eşliğinde 3 boyutlu model haline getirilerek kliniğizdeki Orthomodel programının alabilmesi amacıyla internet FTP alanına yerleştirilir.

Bundan sonrası ise, kliniğinizdeki bilgisyardan Orthomodel yazılımı içerisinde modeli indirmek ve ilgili hasta kartına kaydetmek olacaktır.

 

** Sayısal modellerinizi görüntüleyebilmek ve klinik amaçlı kullanabilmek için gerekli olan yazılım Orthomodel tarafından size ücretsiz olarak sağlanmaktadır.